n

Kategoria posta

data publikacji

02/12/2021

autor posta

HVN

Nuty zapachowe – co to takiego?

Młoda kobieta z perfumami

Za każdym razem kiedy prezentuję Wam jakąś  nowość , super zapach to wyszczególniam nuty zapachowe . Ale co to są te nuty ? Do czego służą i jak się nimi kierować ?

Już wyjaśniam 

Każdy zapach składa się właśnie z trzech  fundamentów zapachu ,  czyli właśnie nut zapachowych . Jest to zbiór woni rozwijających się w momencie kontaktu perfum ze skórą .

Wyróżniamy trzy nuty:

głowy – najbardziej wyczuwalna 

serca – środkowa 

– podstawa – dolna

Nuty głowy czujemy zaraz po pierwszym rozpyleniu zapachu , jest bardzo intensywna  ale jej zapach szybko się ulatnia . Nie mniej to właśnie ta nuta zazwyczaj decyduje o zakupie tych perfum. Przeważnie składa się z zapachów lekkich i owocowych. 

Nuty serca uwalniają się po ok 10-15 minutach i to one  tworzą  tzw. bukiet .  Decydują o charakterze zapachu i utrzymują się na skórze do kilku godzin. Składa się z zapachów kwiatowych i korzennych. 

Nuty dolne są tłem zapachu . Mają niewielką intensywność ale to one wpływają  na charakter całej kompozycji zapachowej i decydują  o jego osobowości . Te nuty uwalniają  się bardzo powoli, są wyczuwalne dopiero po kilku godzinach, ale to od nich właśnie kreatorzy perfum zaczynają tworzyć  zapach. Tutaj główne zapachy to piżmo, ambra, wanilia, przyprawy drzewne i korzenne. 

Klasyfikacja zapachów

Rozróżniamy 4 rodziny  zapachów z których tworzone są Wasze perfumy

– kwiatowe  – zazwyczaj używamy tych perfum gdy idziemy do pracy , na nieformalne spotkania czy po prostu na co dzień  . Mają podkreślać naszą osobowość a nie dominować otoczenie . 

– świeże (owocowe) – te zapachy wybieramy na co dzień . Lekkie i  świeże .  Mają nas odświeżać i sprawiać że czujemy się lekko. 

– orientalne – gdy wybieramy się na romantyczną kolację , randkę to potrzebujemy zdecydowanie mocniejszego zapachu . I tu przychodzą nam z pomocą zapachy orientalne a wraz z nim ambra, piżmo , wanilia. 

– drzewne – zarezerwowane są na specjalne okazje  kolacja , wieczór . Są bardzo intensywne i długo utrzymują się na skórze. Zazwyczaj akordy drzewne występują w perfumach męskich. 

Jak widzicie trochę tego jest ale jaka to przyjemność wybierać , przebierać i być świadomym przy doborze swojego zapachu. Pamiętajcie,  że u nas możecie to robić nie obciążając swojego budżetu bo każdy flakon perfum kosztuje tylko 35zł. 

Pozdrawiamy i zapraszamy 

Zespół HVN

Powiązane wpisy

Oferta specjalna z okazji Dnia Kobiet

Oferta specjalna z okazji Dnia Kobiet

Drogie Panie! Dzień Kobiet w HVN trwa cały miesiąc. Już od poniedziałku, 8 marca 2021, w dniu Waszego Święta będziecie mogły kupić Wasze ulubione perfumy ze specjalnym rabatem. Wprowadzamy -20% na cały asortyment.* Ponadto, wszystkie zamówienia złożone w tym czasie...

czytaj dalej
Witamy marcowe nowości!

Witamy marcowe nowości!

Do naszej oferty dołączyły właśnie dwa nowe zapachy. W kategorii perfum dla kobiet pojawiła się replika Yellow Diamond marki Versace. Ofertę perfum męskich zasiliła replika Bad Boy marki Carolina Herrera. Yellow Diamond to prześliczny kwiatowo-cytrusowy zapach...

czytaj dalej
Jak dobierać perfumy?

Jak dobierać perfumy?

Dobór odpowiedniego zapachu do nas, do naszej osobowości, naszego charakteru i stylu bycia nie jest trudny, należy jedynie pamiętać o kilku zasadach, reszta … to czysta przyjemność, bo przecież przebieranie we flakonikach, buteleczkach i wdychanie fantastycznych...

czytaj dalej